GINOP-2.2.1-15-2017-00068 projekt

A GINOP-2.2.1-15-2017-00068 pályázatban a Debreceni Egyetem és a Premedpharma Kft. új csontpótló anyag kifejlesztését valósította meg, amely szemcsés formában kerül felhasználásra.

A projekt egyik legfontosabb részfeladataként a Debreceni Egyetem és a Semmelweis Egyetem juhokon végrehajtott állatkísérletekre támaszkodva együttesen, egy K+F szerződés keretein belül a következő tevékenységeket végezte:

• a csontpótló anyag beültetési módszerének kidolgozása,
  • a műtéti technika lépéseinek, protokolljának kidolgozása,
  • az állatok (30 db merinói juh) beszerzése, előkészítése,
  • a műtétek végrehajtása az előzőleg kidolgozott protokoll és csoportbeosztás szerint,
  • utánkövetés: az állatok tartása, állapotának figyelése,
  • terminálás: a megadott idő letelte után az állatok túlaltatása, valamint az érintett (femur condylus körüli) terület eltávolítása későbbi vizsgálatok céljából.

A K+F együttműködés keretében végrehajtott műtétekről készült videók és képek a következő linek tekinthetők meg:

MŰTÉTI KÉPEK, VIDEÓK

A műtéti protokollt tartalmazó közlemény itt található:

A kooperáció eredményeképpen az egyetemi hallgatók olyan, kompressziós implantátumon alapuló műtéti technikát sajátíthatnak el, amely elősegíti fejlődésüket, valamint a jövőbeli kutatásokhoz való kapcsolódásukat. Továbbá az orvosok és kutatók, valamint a hazai és nemzetközi szakmai közösség az állatkísérletek megvalósítása során hasznosíthatja eredményeinket.

A projekt kapcsán kiadott sajtóközlemény:

Frissítés dátuma: 2023.10.18.